Czym jest sesja rodzinna w klimacie lifestyle i jak ją wykonuję? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej.

Ostatnio miałem okazję wykonać sesję rodzinną w klimacie lifestyle. Okazała się ona sporym wyzwaniem, zarówno dla mnie – fotografa, jak i dla moich modeli. Szczególnie zaś dla najmłodszego – dwutygodniowego Filipa. Jej efekty prezentuję poniżej wraz z krótkim opisem tego, na czym polega sesja lifestyle’owa.

sesja rodzinna lifestyle

Sesja rodzinna lifestyle, czyli co?

Lifestyle najczęściej wykorzystywany jest w fotografii rodzinnej. Ukazuje piękno sielankowych momentów spędzanych razem z dziećmi. Niepotrzebne tu są żadne przebrania ani rekwizyty. Nikt nie pozuje. Wasze jedyne zadanie to być sobą: im bardziej naturalni będziecie, tym lepsze będą efekty naszego spotkania 🙂

Sesje typu Lifestyle to dla mnie jako fotografa bardzo odpowiedzialne zadanie. Wchodzę do Waszego Domu – pisanego wielką literą. W czasie mojej pracy z Wami staję pośrodku Waszej codzienności – miejsca, w którym mieszkacie, kochacie, żyjecie Wy i Wasi najbliżsi. Zadanie, jakie przede mną stoi, to ukazać ten Dom w sposób naturalny i wydobyć jego piękno. Ponadto uchwycić Wasze relacje i bliskość, które tworzą się i rozkwitają w tym wyjątkowym miejscu i pomiędzy wyjątkowymi ludźmi.

sesja rodzinna lifestyle

Jak przebiega sesja rodzinna lifestyle?

Ogólnie rzecz biorąc, dobrze wykonana sesja rodzinna lifestyle wymaga czasu. Może ona trwać nawet kilka godzin, jednak staram się, aby nie przekroczyć 2 godzin. Przede wszystkim chodzi tu o dzieci, których cierpliwość jest zawsze dużo bardziej ograniczona niż u dorosłych. Na początku spotkania potrzebna będzie chwilka na zapoznanie z fotografem. Z pewnością dobrze jest poświęcić czas na luźną rozmowę o oczekiwaniach – tym, co chcecie pokazać na zdjęciach, a czego nie. Ponadto możliwe, że konieczne okaże się delikatna korekta wnętrza – na przykład przestawienie lampy, kanapy itp. na potrzeby sesji. Noworodek jest marudny i płacze? Przecież to nic nadzwyczajnego. Może trzeba dać mu chwilę odpoczynku, wyciszenia albo nakarmić? Poczekamy. Starsze dzieci wspólnie spróbujemy rozśmieszyć, w jakiś sposób zabawić. I być może najlepsze zdjęcie powstanie właśnie w tym momencie? Bo liczy się bliskość i czułość tej niepowtarzalnej relacji.

I co dalej?

Po wykonaniu sesji wysyłam miniatury najlepszych zdjęć opatrzone znakiem wodnym. Mają one charakter poglądowy. Z nich wybieracie te ujęcia, które mają później zostać poddane obróbce i w najlepszej jakości trafią do Waszego rodzinnego albumu albo oprawione w piękną ramkę zawisną na ścianie 🙂

Zobacz ofertę fotografii rodzinnej TUTAJ!
Zobacz więcej zdjęć rodzinnych i ciążowych TUTAJ!